راهنمای نصب برنامه رزتا استون Rosetta Stone

توجه : حتما قبل از شروع نصب اینترنت خود را قطع کنید. در طول استفاده از نرم افزار اینترنت قطع باشد.

توجه: هیچگاه نرم افزار و یا سطوح آموزشی را آپدیت ننمایید. در غیر اینصورت مسئولیت از کار افتادن آن به عهده خود شما می باشد. و می بایست برنامه را پاک نموده و از ابتدا نصب نمایید.

قطع دسترسی رزتا استون به اینترنت

جهت نصب صحیح رزتا استون مجبور به قطع اینترنت خود هستید. در صورتی که نمیخواهید اینترنت خود را قطع کنید (یا حتی در شرایطی علاوه بر قطع اینترنت نیاز به انجام این کار نیز دارید) می‌توانید این روش را به کار ببرید. به این ترتیب که فایل hosts از مسیر C:\Windows\System32\Drivers\etc (یا به جای C درایو ویندوز) را با Notepad ویرایش کنید و متن زیر را به آن اضافه کنید.

#16.217.0.0 = *.ip.att.net

127.0.0.1 16.217.0.0

127.0.0.1 rosettastone.com

127.0.0.1 launch.rosettastone.com

127.0.0.1 amp.rosettastone.com

127.0.0.1 resources.rosettastone.com

127.0.0.1 updates.rosettastone.com

خطای Fatal Application Error #1141

از اجرا بودن سرویس Rosetta Stone Daemon مطمئن شوید. برای اینکار بر روی My Computer کلیک راست کنید و به بخش Manage بروید و در آن قسمت Services را انتخاب کنید. یا می توانید services.msc را در قسمت Run در دکمه استارت ویندوز تایپ کنید و Enter را بزنید تا بخش سرویس ها را باز شود. Rosetta Stone Daemon باید در حالت Started باشد.

خطای Fatal Application Error: #2124

نرم افزار Adobe AIR و Flash Player را از سایت www.adobe.com دانلود و نصب کنید.

در صورتی که مشکل حل نشد از روش زیر استفاده کنید.

با این حال این مراحل به صورت مختصر در زیر آمده است :

1- به Folder Options در Control Panel بروید و تنظیمات را طوری بگذارید تا فایل های Hidden دیده شوند.

2- به فولدر تنظیمات رزتا استون بروید. این فولدر در ویندوز XP در Application Data و در ویندوز 7 و 8 در ProgramData موجود است. همچنین اگر کلمه %programdata% را بخش run یا search ویندوز 7 یا 8 بزنید فولدر مربوطه باز می شود. سپس درون فولدر Rosetta Stone شوید.

3- نام فایل tracking.db3 را تغییر دهید. مثلا به  trackingold.db3

4- برنامه رزتا را اجرا کنید و در صورتی که نیاز به آپدیت داشت اجازه بدهید آپدیت کند.

5- بعد از اینکه برنامه اجرا شد خارج شوید و فایل tracking.db3 را که مجددا ایجاد شده حذف و فایل قبلی را تغییر نام دهید. یعنی trackingold.db3 را به tracking.db3 تغییر نام دهید.

6- بعد از پایان کار فایل کرک را مجددا کپی کنید و رزتا استون را کپی کنید.

خطای شماره 2122

بر روی آیکون رزتا استون کلیک راست کنید. سپس حالت Compatibility را برروی “Windows XP Service Pack 2.” تنظیم کنید.  همچنین تیک مربوط “Run this program as an administrator”  را نیز بزنید. کامپیوتر را ریست کنید و برنامه را مجدد اجرا کنید.

خطای شماره 4112

بهترین راه حل این خطا به نظر می رسد پاک کردن و نصب مجدد برنامه و سطوح است. با این حال روش زیر نیز می تواند به شما کمک نماید.

1- به Folder Options در Control Panel بروید و تنظیمات را طوری بگذارید تا فایلهای Hidden دیده شوند.

2- به فولدر تنظیمات رزتا استون بروید. این فولدر در ویندوز XP در Application Data و در ویندوز 7 و 8 در ProgramData موجود است. همچنین اگر کلمه %programdata% را بخش run یا search ویندوز 7 یا 8 بزنید فولدر مربوطه باز می شود. سپس درون فولدر Rosetta Stone شوید.

3- در پوشه Rosetta Stone  و سپس Language Training فایل های dynamicstoredpaths.xml و products.xml را پاک نمایید.

4- سپس برنامه نصب را اجرا نموده و سطوح را مجددا نصب نمایید.

در هر مرحله و هر ارور می توانید از طریق جستجو در مسیر وبگاه زیر دستورات لازم را انجام دهید. لازم به ذکر است دستورات هر مرحله به همراه عکس در این پایگاه موجود است.

https://support.rosettastone.com/en/language-learning